Novo ruho križnoga puta

Anto Šalić iz Bjelovara dugogodišnji je samarički prijatelj koji uvijek rado dolazi u našu župu. Kao majstor koji zna raditi s drvetom, svojim je stolarskim umijećem doprinio uređenju župne kuće, a napravio je i veliki križ koji je prije nekoliko godina predvodio križni put od Samarice do Gornjeg Miklouša.

Kako je nove postaje križnoga puta, koje je nedavno župna crkva u Samarici dobila na dar, trebalo postaviti na drvene ploče, sjetili su se Samaričani da bi to opet mogao učiniti naš vrijedni Anto! S velikom radošću on se i prihvatio toga posla i već bi se ovaj tjedan postaje križnoga puta trebale naći na zidovima samaričke crkve.

Gledajući samozatajnost, vještinu i veliko srce našega dragog Ante, pomislismo kako je sve to baštinio i naučio u poznatoj nazaretskoj stolarskoj radionici!