Početna » Vijesti iz župe » Biskupijsko hodočašće u Mariju Bistricu

Biskupijsko hodočašće u Mariju Bistricu

U subotu 14. svibnja 2016. godine vjernici Bjelovarsko-križevačke biskupije hodočastili su u naše najveće marijansko svetište u Mariji Bistrici. Pobožnosti su započele Križnim putem na bistričkoj Kalvariji koje je predvodio mons. dr. Vjekoslav Huzjak, bjelovarsko-križevački biskup, a postaje je čitao mons. Zlatko Koren, rektor bistričkoga svetišta. Hodočasnici su potom pristupili sakramentu ispovijedi koje je u ovoj Godini milosrđa posebno veliko jer je Marija Bistrica jedno od mjesta na kojem se može dobiti potpuni oprost vremenite kazne za grijehe.

Svetu misu u 11.00 h predvodio je biskup Huzjak zajedno sa svećenicima iz svih župa koje su taj dan hodočastile u Mariju Bistricu. Hodočasnički je program završio euharistijskim klanjanjem u 14.30 h, molitvom na nakanu Svetog oca za dobivanje oprosta te završnom, oproštajnom procesijom oko oltara Majke Božje Bistričke.

Tags: ,