Molitva za Samaricu

Molitva blaženom Alojziju Stepincu za našu Župu


 Molitva za Samaricu

Gospodine Bože, blaženi je Alojzije, za svoga zemaljskoga života, svojom neustrašivom ljubavlju prema Crkvi i Isusu Kristu, osnivao nove župske zajednice, ali je i svojom pastirskom brigom bdio nad cijelom nadbiskupijom. Svojim pohodom i blagoslovom počastio je i našu župu i brinuo se za njezinu opstojnost. Mi ga danas želimo zamoliti da nas se sjeti u svojim molitvama pred Tobom, Gospodine, da naša mala župska zajednica opstane u uzburkanim valovima nadolazećeg doba.

Blaženi nadbiskupe, vjerujući u Tvoje riječi: Gdje je Petar, tamo je Crkva, izmoli za našu župu  dušobrižnike i župnike koji će odolijevati svim nedaćama koje tište župu jer narod bez duhovnog vođe i pastira bio bi izgubljen i ostavljen na propast.

Svoje si biskupsko služenje na zemlji živio pod geslom: U Tebe se, Gospodine, uzdam. Izmoli nam, stoga, snagu vjere da uvijek i svugdje mognemo biti čvrsti svjedoci Isusa Krista po uzoru na Tebe, blaženi Alojzije! Amen!