Pješačko hodočašće u Mariju Bistricu

Sedam najhrabrijih hodočasnika na čelu sa samaričkim župnikom vlč. Krunoslavom Brunovićem otputilo se pješice u četvrtak ujutro na 80 km dug put do Marije Bistrice. Oni će se u subotu pridružiti hodočasnicima iz svih župa Bjelovarsko-križevačke biskupije koji će doputovati autobusima.

Prije pedesetak godina iz Samarice je na zavjetna bistrička hodočašća pješice odlazio veliki broj župljana, a nadamo se da će i ovo, ponovno pokrenuto pješačko hodočašće, dogodine ohrabriti i Samaričane da i sami opet ožive duh starih vremena u kojima je itekako bila poznata žrtva žuljeva i umornih nogu.

Ovim putem poručujemo našem župniku i hodočasnicima da u ovom svom dragocjenom odricanju i trpljenju ponesu i sve nas!

Na kraju prvoga dana pješačenja u samostanu u Cugovcu

Gornje Orešje

Između Rakovca i Zeline